Konference Sustainability in an Unstable World

/ 18.10.2022 /

Univerzita Karlova zve na mezinárodní konferenci Udržitelnost v nestabilním světě (Sustainability in an Unstable World).

Uskuteční se ve středu 16. listopadu 2022 od 10 hodin ve Vlasteneckém sále Karolina, Ovocný trh 3, Praha 1.

Konference proběhne v anglickém jazyce.

Na konferenci zazní přednášky na témata biodiverzity a Zelené dohody pro Evropu, které přednesou světově uznávaní odborníci v oblasti ekologie, udržitelného rozvoje a environmentální ekonomie. Po přednáškovém bloku bude následovat panelová diskuse s českými zákonodárci a tvůrci politik. 

Podrobný program konference a registrační formulář

Registrace je nutná vzhledem k omezené kapacitě Vlasteneckého sálu.

« zpět

Novinky

25.03.23

Financování vysokého školství: podpora prohlášení České konference rektorů

Česká konference rektorů vyjadřuje hluboké znepokojení nad aktuálním stavem financování vysokého školství. Rada Učené společnosti ČR její prohlášení podporuje. Podíl vysokých škol v kapitole financí MŠMT klesl z 18 % v roce 2010 na 12 % v roce 2021. Akademické prostředí přestává být konkurenceschopným, což reálně vede k odlivu mozků z vysokoškolského prostředí.

23.03.23

Nositel Nobelovy ceny Reinhard Genzel bude přednášet v Praze

Německý astrofyzik Reinhard Genzel získal v roce 2020 spolu s Andreou Ghez a Rogerem Penrosem Nobelovu cenu za objev supermasivní černé díry ve středu Mléčné dráhy. Ve dnech 20.–21. dubna bude mít o cestě k tomuto objevu dvě přednášky a jednu veřejnou diskusi.

06.03.23

Panelová diskuse: Gender a rovnost ve vědě – co ji podrývá a co jí prospívá?

Učená společnost České republiky a Národní kontaktní centrum – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR srdečně zvou na panelovou diskusi o rovnosti ve vědě: úterý 21. března 2023, 16 h, v budově Akademie věd na Národní třídě nebo online.