Pozvánka na konferenci KRECon: The Future of Research(er) Assessment

/ 19.10.2023 /

Organizační výbor mezinárodní konference Knowledge, Research, Education Conference – KRECon 2023, jehož předsedou je člen Učené společnosti Tomáš Polívka a mezi členy je i 1. místopředseda USČR Martin Loebl, zve všechny zájemce na 11. ročník KRECon: The Future of Research(er) Assessment.

Konference se koná ve dnech 9. až 10. listopadu 2023 v Národní technické knihovně (NTK) v Praze pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Cílem konference je poskytnout platformu pro setkání zahraničních a domácích odborníků s dalšími relevantními aktéry VaVaI a podpořit dialog a výměnu názorů na budoucnost hodnocení vědy a vědců. Diskuse by měla přinést reflexi nad současným hodnocením, jeho úskalími a budoucím vývojem v nejen v ČR, ale i v Evropě.

Hlavní témata konference

  • Reforma hodnocení vědy
  • Hodnocení vědecké kariéry
  • Hodnocení výzkumných grantů
  • Budoucnost hodnocení vědy a vědců

Hodnocení vědy hraje důležitou roli při utváření vědecké kultury, rozhodování o financování a kariérním postupu. Při orientaci v rychle se vyvíjejícím výzkumném prostředí je nezbytné zkoumat přístupy, které mohou lépe zachytit skutečnou hodnotu a dopad výzkumu a podpořit rozvoj zdravě fungujícího výzkumného ekosystému. Reforma hodnocení vědy je také jednou z priorit Evropského výzkumného prostoru a nově vzniklé mezinárodní Koalice pro reformu hodnocení vědy (CoARA).

Cílová skupina: tvůrci politiky VaVaI a poskytovatelé, management vysokých škol, pracovníci strategických útvarů, akademičtí a výzkumní pracovníci.

Více informací o konferenci, včetně programu a přehledu řečníků naleznete na webu www.krecon.cz.

« zpět

Novinky

23.11.23

Ředitelé středních škol mohou nominovat své studenty na ceny Učené společnosti

Učená společnost České republiky vypisuje soutěž o ceny pro středoškolské studenty za výjimečné vědecké aktivity v přírodovědeckých nebo humanitních oborech. Návrhy mohou podávat členové Učené společnosti, ředitelé středních škol a Sdružení na podporu talentované mládeže ČR.

15.11.23

Cena za komunikaci změny klimatu pro Klimatým AMO

Osmnáctičlenný expertní Klimatým Asociace pro mezinárodní otázky (AMO)  se 15. listopadu 2023 stal v pořadí pátým laureátem Ceny za komunikaci změny klimatu v Česku, kterou zastřešují Informační centrum OSN v Praze a Učená společnost České republiky.

13.11.23

Učená společnost se připojuje k výzvě odsuzující antisemitismus

Prof. David Jan Novotný z FSV UK a dr. Věra Tydlitátová z FF ZČU zformulovali výzvu kolegům, v níž varují před narůstajícím antisemitismem a prosí kompetentní instituce, aby předsudečné nenávisti čelily všemi zákonnými prostředky. Rada Učené společnosti se k této výzvě připojuje.